560 саныны квадраты мен кубы

Содержание
  1. Математика. Санның квадраты мен кубы.
  2. Просмотр содержимого документа «Математика. Санның квадраты мен кубы.»
  3. Санның квадраты мен кубы 3 сынып
  4. Дистанционное обучение как современный формат преподавания
  5. Математика: теория и методика преподавания в образовательной организации
  6. Методика обучения математике в основной и средней школе в условиях реализации ФГОС ОО
  7. Дистанционные курсы для педагогов
  8. Найдите материал к любому уроку, указав свой предмет (категорию), класс, учебник и тему:
  9. Другие материалы
  10. Вам будут интересны эти курсы:
  11. Оставьте свой комментарий
  12. Автор материала
  13. Дистанционные курсы для педагогов
  14. Подарочные сертификаты
  15. Тақырыбы: «Санның квадраты және кубы» Әдіскер: Жакупова М. Т.
  16. Охрана труда
  17. Охрана труда
  18. Библиотечно-библиографические и информационные знания в педагогическом процессе
  19. Дистанционные курсы для педагогов
  20. Найдите материал к любому уроку, указав свой предмет (категорию), класс, учебник и тему:
  21. Другие материалы
  22. Вам будут интересны эти курсы:
  23. Оставьте свой комментарий
  24. Автор материала
  25. Дистанционные курсы для педагогов
  26. Подарочные сертификаты

Математика. Санның квадраты мен кубы.

Оқушыларды санның квадраты және кбымен таныстыру.

Просмотр содержимого документа
«Математика. Санның квадраты мен кубы.»

Сабақтың технологиялық картасы

Сынып 3 А Пән Математика Мерзімі

Сабақтың тақырыбы Тема урока

Санның квадраты және кубы

Кестелік көбейту және бөлу

Сабақтың мақсаты Цель урока

Санның квадраты және кубы тақырыбымен таныстыру.

Сабақтың түрі Тип урока/ вид урока

Жұмыстың формасы Формы работы

Оқыту әдісі Методы обучения

Пед.технология Пед. технологии

Ресурстар Ресурсы/ оборудование

Оқулық, тақта, дәптер, карточкалар

Әдебиеттік оқу, дүниетану, музыка

Компетенциялық құ зірет компетенциялық / аспектілер

I Ұйымдастыру сәті (уақыты 2 мин)

1.Оқушылардың сабаққа қатысып, әрекеттенуге жағдай жасау

2.Сабаққа оқушылардың қызығушылығын ояту

Оқушылармен сәлемдесу, олардың сабаққа дайындықтарын бақылау, сабаққа зейіндерін аудару

Сабақтың барысыцмен таныстыру, бағалау жолын таныстыру

Оқушылар орындарынан тұрып амандасады

Өздерінің сабаққа керек құралдарын тексереді, орындарын дайындайды

Бағалауға бір бала бекітіледі.

ОТҚ (оқыту танымдық құзіреттілік) Өзін өзі бағалау. ЖМҚ (Жал пы мәдени құзеріттілік) Бір бірін сыйлай біледі, тыңдай біледі

II Білімнің өзектілігі (үй тапсырмасын тексеру– 4 мин)

1.Үй тапсырмасының орындалуын бақылау

2.Үй тапсырмасының таза, ұқыпты,т олық болуына көңіл бөлу.

Үй жұмысын дәптерден тексеріп шығу.

Оқушылар жааптарын дауыстап айтып салыстырады.

ОТҚ/ Оқу танымдық әрекетерін бағалау. Көпшілік алдында ЖМҚ/ Жауаптарын салыстыра, дұрыс қатесін тауып үйренеді

III Мәселелі жағдайды туғызу,мақсатты тұжырымдау (мақсат пен міндетті орнату- 3 мин)

1. Сабақтың мақсатымен таныстыру.

2. Сабақтағы атқаратын іс-әрекеттерді атап өту

Сабақтың мақсатымен таныстыру

Оқушылар математика сабағында қандай әрекет істейтінін айтады

ОТҚ /Алаған білім дерін орынды қолдана білу.Бір бірінің жауап тарын тыңдай білу қателерін түзете білу.

IV Жаңа материалды меңгеру (оқу міндеттерін орындау- 15 мин)

1.Тақырыпқа байланысты түсіндірме жүргізу (Негізгі ұғымдардың мағынасын ашу, анықтама беру)

2.Тақырып бойынша жаттығулар, талдау жұмыстарын орындату.

3.Сауатты орындауға дағдыландыру

2

3

Источник

Санның квадраты мен кубы 3 сынып

Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Мұғалімнің аты-жөні:Ізбасарова Айгерім Сәрсенбайқызы

3.1.2.1 * санның квадратын — бірдей екі көбейткіштің, ал кубын — бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну

санның квадратын — бірдей екі көбейткіштің, ал кубын — бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну

санның квадратын — бірдей екі көбейткіштің, ал кубын — бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде есептеу

Санның квадраты мен кубының құрамын табу үшін, санды өрнектің мәнін бірнеше амал арқылы табу

Пәндік лексика және терминология: санның квадрат ы , санның куб ы

Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын тіл.

Бірдей екі, үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде санның квадраты мен кубын ұсына аласыз ба ?

Бірдей екі, үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде санның квадраты мен кубын есептеңіздер ?

Қалай ойлайсың санның квадраты мен кубын жазу үшін не үшін жоғарғы индексті ойлап тапты ?

Санның квадратын, кубын жазу.

Тірек білім, білік, дағдылар

Бірдей көбейткіштердің көбейтінділері, санның квадраты, көбейту компоненттері

Оқушыларды ою-өрнек арқылы 3 топқа бөлу. Оқушылар есімдері жазылған ою-өрнектердің түстеріне қарай топқа бөлінеді.

Балалардан с әндік-қолданбалы көркемөнер терминін қалай түсінетіндерін сұрау

Сәндік-қолданбалы көркемөнер ( лат ынша deco — сәндеймін ) — бейнелеу өнерінің бір түрі , шығармашылық қызметтің әртүрлі салаларын қамтиды, көркемдік қызметтер мен пайдалы және көркем қызметтерімен көркемөнерлік бұйымдар жасауға бағытталған . Жинақталған термин, өнердің кеңейтілген екі туындысын біріктіреді : сәндік және қолданбалы

Қазақстанның сәндік-қолданба-лы көркем-өнері туралы бейнежаз-ба

Оқулықтағы №1 тапсырма . Мына заттардың қандай материалдан жасалғанын білу үшін есептерді шығар. Тапсырма санның квадрат мен кубы туралы түсінікті өзектендіруге көмектеседі.

Мақсат қою (мәселелі жағдаят)

Сабақтың мақсатын қою үшін балаларға барлық біртаңбалы сандардың квадраттары мен кубтарын жылдам есептеуді ұсыну .

Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі ретінде көрсетемін;

Санның кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде есептей аламын.

Самал еркін еседі. (Киіз үй)

Әлі безендіруі қажет-?киіз үй

Ж: Әлі 6 киіз үй безендіруі қажет.

Киіз үй туралы бейнежаз-ба

Бұрынғы өткен материалмен жұмыс.

№ 6 тапсырма жұппен орындалады.

Сергіту сәті «Мен қазақпын» бейнежазбасы

Оқулық бойынша №2 тапсырманы орындау

Өз сыныптастарына арналған санның квадраты мен кубын құрайтын өрнектер ойластыр. Мәліметтерді кестеге толтыр. Сол бойынша өрнек құрастыр. Кестенің мынадай түры болады:

– Сабақтың басында біз алдымызға қандай мақсаттар қойдық ?

– Осы мақсаттарыңызға жете алдыңыздар ма ?

– Бүгінгі сабақ несімен қызықты болды?

Курс повышения квалификации

Дистанционное обучение как современный формат преподавания

Курс профессиональной переподготовки

Математика: теория и методика преподавания в образовательной организации

Курс повышения квалификации

Методика обучения математике в основной и средней школе в условиях реализации ФГОС ОО

Ищем педагогов в команду «Инфоурок»

Дистанционные курсы для педагогов

«Взбодрись! Нейрогимнастика для успешной учёбы и комфортной жизни»

Свидетельство и скидка на обучение каждому участнику

Найдите материал к любому уроку, указав свой предмет (категорию), класс, учебник и тему:

5 593 734 материала в базе

Самые массовые международные дистанционные

Школьные Инфоконкурсы 2022

33 конкурса для учеников 1–11 классов и дошкольников от проекта «Инфоурок»

«Психологические методы развития навыков эффективного общения и чтения на английском языке у младших школьников»

Свидетельство и скидка на обучение каждому участнику

Другие материалы

Вам будут интересны эти курсы:

Оставьте свой комментарий

Добавить в избранное

  • 15.02.2020 2613
  • DOCX 64.9 кбайт
  • 7 скачиваний
  • Оцените материал:

Настоящий материал опубликован пользователем Ізбасарова Айгерім Сәрсенбайқызы. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт

Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.

Автор материала

Московский институт профессиональной
переподготовки и повышения
квалификации педагогов

Дистанционные курсы
для педагогов

Выдаём документы
установленного образца!

Учителя о ЕГЭ: секреты успешной подготовки

В Белгородской области отменяют занятия в школах и детсадах на границе с Украиной

Каждый второй ребенок в школе подвергался психической агрессии

В приграничных пунктах Брянской области на день приостановили занятия в школах

Курские власти перевели на дистант школьников в районах на границе с Украиной

В ростовских школах рассматривают гибридный формат обучения с учетом эвакуированных

РДШ организовало сбор гуманитарной помощи для детей из ДНР

Подарочные сертификаты

Ответственность за разрешение любых спорных моментов, касающихся самих материалов и их содержания, берут на себя пользователи, разместившие материал на сайте. Однако администрация сайта готова оказать всяческую поддержку в решении любых вопросов, связанных с работой и содержанием сайта. Если Вы заметили, что на данном сайте незаконно используются материалы, сообщите об этом администрации сайта через форму обратной связи.

Все материалы, размещенные на сайте, созданы авторами сайта либо размещены пользователями сайта и представлены на сайте исключительно для ознакомления. Авторские права на материалы принадлежат их законным авторам. Частичное или полное копирование материалов сайта без письменного разрешения администрации сайта запрещено! Мнение администрации может не совпадать с точкой зрения авторов.

Источник

Тақырыбы: «Санның квадраты және кубы» Әдіскер: Жакупова М. Т.

Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Мектеп: «Балқаш қаласы Абай атындағы №2 лицей» КММ

Мұғалімнің есімі: Қуанышбекова Ж.Қ.

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

« Санның квадраты және кубы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

3.1.2.1 ** — бөлшекті – бүтіннің бір не бірнеше бөлігі және екі натурал санның бөліндісі ретінде түсіну/ санның квадратын — бірдей екі көбейткіштің, ал кубын — бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну

Барлық оқушылар: Санның квадратын және кубын

Оқушылардың көпшілігі: Бөлшекті – бүтіннің бір не бірнеше бөлігі және екі натурал санның бөліндісі ретінде түсінеді;

Кейбір оқушылар: Санның квадратын — бірдей екі көбейткіштің, ал кубын — бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді.

Санның квадратын және кубын таба алады.

Бөлшекті – бүтіннің бір не бірнеше бөлігі және екі натурал санның бөліндісі ретінде түсінеді.

Санның квадратын — бірдей екі көбейткіштің, ал кубын — бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді.

Алған білімдерін қортындылайды.

Өз ойын ашық айта білуге, батыл шешім қабылдай білуге, белсенділікке, топпен жұмыс жасай білуге баулу.

Оқу құралдар, оқулықтар, жұмыс дәптері, таратпа қағаздар.

Сұрақ-жауап, түсіндіру, әңгімелесу.

-Сәлеметсіңдер ме, оқушылар.

Отырыңдар! Бүгінгі математика сабағынан мен Разахберлі Арайлым Қанағатқызы беретін боламын. Көңіл-күйлерің қалай? Жақсы. Балалар, ендеше сабағымызды жақсы көңіл күймен бастау үшін менің айтқанымды қайталаңдар.

-Мен бүгін саған сәттілік тілеймін!

-Я сегодня желаю тебе удачи!

— Today I wish you good luck !

Берілген мысалдар қиын болдыма?

Квадрат пен кубты қалай табамыз?

Сабаққа дайындау тапсырмалары

Бүгінгі өтетін тақырып: «Санның квадраты және кубы» 22 бет.

Сен санның квадраты мен кубын есептейтін боласың.

Есептеп, бұл заттардың қандай материалдан жасалғанын анықта.

2 3 =8-киіз, 3 3 =27- тері, 4 3 =64-ағаш, 5 2 =25-сазбалшық;

Есептеп, бұл заттардың қандай материалдан жасалғанын анықтайды.

Қандай амалға есеп шығардық?

Суретте берілген заттар қандай заттан жасалады екен?

Тапсырманы толық орындап, түсінсеңдер 3 рет шапалақтаңдар.

Тапсырманы толық орындамай, түсінбесеңдер 1 рет шапалақтаңдар.

Сән және қолданбалы өнер — сән өнерінің бір саласы, тұрмыска кажетті көркем, жиһаздық заттарды жасайтын шығармашылық түрі. Негізінен, түрлі үй жиһаздарын (жиһаз, зергерлік ою-өрнекпен әшекейленген заттар, тіршілікке қажетті сәндік құрал-жабдықтар, сувенирлер, құмыра, сый кеселер, т.б.) жасайды.

Киізбен бұйым жасайтын шебер сыйлық үшін 18 киіз үй әзірледі. Ол оның үштен бір бөлігін безендіріп қойды. Әлі қанша киіз үйді безендіруі қажет?

Есеп не туралы? Не белгілі? Не белгісіз? Есеп неше амалмен шығады?

18 – 6 = 12 (безендіруі қажет)

Жауабы: 12 киіз үй безендіруі қажет.

Есепті неше амалмен шығардық?

Анам құрақ көрпе тігу үшін матадан геометриялық пішіндер қиып алды. Фигуралар теңдей неше бөлікке бөлінген? Фигураның қанша бөлігі боялған, қаншасы боялмаған?

1-ші фигура – теңдей 7 бөлікке бөлінген.1 бөлігі боялған, 6 бөлігі боялмаған.

2-ші фигура – теңдей 12 бөлікке бөлінген.1 бөлігі боялған, 11 бөлігі боялмаған.

3-ші фигура – теңдей 12бөлікке бөлінген.1 бөлігі боялған, 11 бөлігі боялмаған.

4-ші фигура – теңдей 9 бөлікке бөлінген.1 бөлігі боялған, 8 бөлігі боялмаған.

5-ші фигура – теңдей 8 бөлікке бөлінген.1 бөлігі боялған, 7бөлігі боялмаған.

Фигуралар теңдей неше бөлікке бөлінгенін табады.

Фигураның қанша бөлігі боялған, қаншасы боялмағанын табады.

Жұптық тапсырма барысында қандай қиыншылық туды?

Тапсырма түсінікті болды ма?

Мен түсініп отырмын және түсіндіре аламын . (қолдын бас бармағы жоғары бағытталады)

Мен әлі түсінбей отырмы ( қолдын бас бармағы жанына қарай жантаяды)

Мен түсінгеніме сенімді емеспін ( қолды бұлғау)

Өрнектер құрастырып жаз және олардың мәнін тап.

530 бен 210 санының айырмасын 650 санына қос.

560 пен 120 санының қосындысынан 240-ты азайт.

650 мен 210 санының айырмасын 240 пен 20 сандарының қосындысына арттыр.

650 мен 120 сандарының айырмасын 1000-нан азайт.

168 бен 120 сандарының қосындысын 240-қа арттыр.

Өрнектердің мәндерін табады.

Өрнекті шығару барысынды қандай амалдарды қолдандық?

Өрнектің мәнін таба алдыңдар ма?

а) Көбейтіндіні сандардың квадратына ауыстыр. Өрнектердің мәнін тап.

ә) Сандардың квадратын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісіне алмастыр. Өрнектердің мәнін тап.

8 2 +200 7 2 +455 9 2 -34 290-8 2

б) Сандардың кубын бірдей үш көбейткіштердің көбейтіндісіне алмастыр. Есепте.

Көбейтіндіні сандардың квадратына ауыстырады.

Сандардың квадратын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісіне алмастырады.

Сандардың кубын бірдей үш көбейткіштердің көбейтіндісіне алмастырады.

Өздік жұмыс қиын болды ма?

Барлық өрнектердің мәнін таптыңдар ма?

Жасыл – барлығын орындадым.

Сабақтағы өз жұмысына баға беру.

Мен сабақта ______________ жұмыс істедім, себебі ____________.

Сабақтағы өзімнің жұмысыма мен

_____________ себебі, _______________.

Балалар, бүгінгі сабақ ұнады ма?

Қиналған тапсырмалар болды ма?

Саралау — оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау — оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен?

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алды?

Курс повышения квалификации

Охрана труда

Курс профессиональной переподготовки

Охрана труда

Курс профессиональной переподготовки

Библиотечно-библиографические и информационные знания в педагогическом процессе

Ищем педагогов в команду «Инфоурок»

Дистанционные курсы для педагогов

«Взбодрись! Нейрогимнастика для успешной учёбы и комфортной жизни»

Свидетельство и скидка на обучение каждому участнику
